KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12645464
nr 1264 5464
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, "Skål med frukter". Signerad, daterad 1981. Olja på duk, 30x40 ca
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 15 juli 2019
kl 20:00:22
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare